ipad pro - חלומי!!!

האפליקציות שאני ממליצה עליהן לאיור וציור

אני זוכרת את הפעם הראשונה שראיתי את ה ipad pro וציירתי בו. היינו בחופשה עם הילדים בתל אביב ולמרות שכולנו לא חובבי קניונים (וזה עוד בלשון המעטה) הלכנו לדיזינגוף סנטר לשתי מטרות ברורות. הראשונה, ללכת לחנות של כלי זמר כדי שהבן שלי ינגן על החצוצרה הכי יקרה בחנות (הוא ידע בדיוק איזה חצוצרה הוא רוצה), שהבת שלי תנגן באורגן ובעלי בגיטרה... (כן, אני היחידה במשפחה שהשאירה את לימודי האורגן שלה בכיתה ה'... אני חייבת לתקן זאת בקרוב...) והשניה, ללכת לחנות i digital ולפגוש שם את ה ipad pro.
המפגש היה ממש מרגש. המסך ענק (12.9 אינץ'), המגע של ה Apple Pencil מרגיש ממש כמו עט/עפרון/מכחול לכל דבר, אך למרות ההתרגשות וההתלהבות החלטתי לא לקנות אותו כרגע בגלל ההוצאות המטורפות של חופשת הקיץ... החופשה המשפחתית באיטליה ועוד...
אבל חודש אחרי, ליום הולדת שלי, קיבלתי אותו במתנה מבעלי (המתנה הכי שווה והכי רלוונטית עבורי). מאז קשה לנו מאוד להפרד. הבת שלי אפילו אמרה לבעלי "זהו... אפשר להגיד שלום לאמא...".
אז רציתי להמליץ על שתי אפליקציות לאיור וציור שאליהן הכי התחברתי ואיתן אני מציירת ב- ipad pro:

1. ADOBE ILLUSTRATOR DRAW

מחיר: חינם
לאפליקציית ADOBE ILLUSTRATOR DRAW יש שלושה יתרונות בולטים שגורמים לה להיות אטרקטיבית עבורי:
  1. היא אפליקציה לאיור וציור וקטורי (את היתרונות של זה אפילו לא צריך לפרט).
  2. האפליציה קלה להבנה ופשוטה לשימוש: קיימות בה סה"כ חמש מברשות מובנות ומחק. אפשר להתאים כל מברשת, לשחק עם הגודל, השקיפות והצבע.
  3. אפשר בלחיצת כפתור אחת לשלוח את העיצוב ל illustrator, לתחנת העבודה השולחנית ולהמשיך לעבוד/לערוך/לשנות את הציור.
    ניתן גם לשלוח את הציור ל photoshop, אך מאחר והציור וקטורי אני שולחת אותו תמיד ל illustrator להמשך עבודה (אם צריך...).

2. PROCREATE

מחיר: 35.90 ש"ח
אפליקציית ה procreat היא האפליקציה הפופולרית והמקצועית יותר לאיור וציור.

היא מגיעה מצויידת בסט של מעל 130 מברשות. כל מברשת אפשר לערוך ולהתאים לצרכים שלנו.
קיימים סוגים רבים של מברשות וניתן ליצור איתן ציורים שנראה כי צויירו בצבעי מים, שמן, אקריל, דיו ועוד. קיימות גם מברשות שניתן בעזרתן ליצור טקסטורות ומרקמים לציורים שלנו.

בנוסף, יש בה הרבה אפשרויות בעבודה עם שכבות.
אחד הדברים המשמעותיים ביותר עבורי היא אופציית נעילת שיכבה ב Alpha lock. נעילה זו גורמת לכך שכל מה שאנחנו מציירים בשכבה יכנס בתוך הגרפיקה שיצרנו. דבר זה חשוב מאוד הן ליצירת הצללות והן לצביעה מעניינת של הגרפיקה מבלי להתאמץ לא לצאת מהשוליים.

עוד יתרון בולט הוא באפשרויות המורחבות שיש בבחירת הקווים המנחים לציור (Drawing guides). ניתן לבחור בין גריד דו מימדי, גריד איזומטרי, גריד שיוצר פרספקטיבה וגריד שנותן לנו ליצור ציורים סימטרים (גם בו יש משחק של איזה סימטריה אנחנו רוצים ליצור).
צרפתי דוגמא למנדלה שציירתי ב Symmetry Drawing Guide באופציה הרדיאלית (Radialׁׂׂׂ). ניתן לראות את הקווים המנחים, כל קו שמצוייר באחד מהחלקים משוכפל אוטומטית לשמונה.
לסיכום: שתי האפליקציות מעולות, כל אחת מהן לשימוש אחר. כאשר רוצים ליצור גרפיקה וקטורית, אייקונים, קליפארטים הייתי ממליצה להשתמש ב- illustrator draw, אך כאשר רוצים ליצור ציורים ראליסטיים, או ציורים מורכבים יותר הדורשים הרבה משחק של הצללות וטכניקות מריחת מכחול שונות אני ממליצה להשתמש באפליקציית ה procreat.
והכי חשוב... תהנו כמוני מהצעצוע החדש...